منحنی ایران اسلامی مسئولان بازیگران ناصر ملک مطیعی

منحنی: ایران اسلامی مسئولان بازیگران ناصر ملک مطیعی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فرمول یک با طعم زودنیوزی‌ها در سیما

زود نیوزی ها چند هنگامی که است که میهمان اینستاگرام و خبر رسان تلگرام اند، گروهی ٣ نفره که طنزهای خبری تهیه می کنند و حالا بعد از آنکه پای فیلم «خاله قورباغه»

فرمول یک با طعم زودنیوزی‌ها در سیما

فرمول یک با طعم زودنیوزی ها در سیما

عبارات مهم : اخبار

زود نیوزی ها چند هنگامی که است که میهمان اینستاگرام و خبر رسان تلگرام اند، گروهی ٣ نفره که طنزهای خبری تهیه می کنند و حالا بعد از آنکه پای فیلم «خاله قورباغه» و «غزل شاکری» به این برنامه باز شد، کارشان آنقدر گرفته که به زودی سر از رسانه ملی هم در می آورند. مجتبی شفیعی که مجری اخبارگوی این طنز خبری است به «شهروند» می گوید که قرار است هفته ای یکی دو بار جهت برنامه فرمول یک علی ضیا که از شبکه یک سیما پخش می شود، آیتم های یک و نیم دقیقه ای بسازند.

ایده سریع نیوز از کجا آمد و گروه چطور شکل گرفت؟
در رادیو برنامه ای به اسم اینجا کشور عزیزمان ایران داشتم که دربخش هایی از آن اخبار طنز داشت. ما تلاش کردیم این ایده را تصویری کنیم. با آقای مهجوری که آشنا شدم کار را شروع کردیم و بازتاب های خوبی هم داشتیم. قبلا ٤ نفر بودیم که یکی از اعضای گروه رفت و حالا ٣ نفره کار را ادامه می دهیم، من، جواد مهجوری و منیر باقرپور که در واقع اخبار ناشنوایان را می گوید. خانمی هم قبلا کنار من اخبار می گفت که رفت چون توقعاتشان از کار خیلی زیاد بود. ما در حال حاضر در مشهد تیزرها را تهیه می کنیم ولی خودم اهل یزد و اصفهان هستم.

زیاد چه سوژه هایی را پیگیری می کنید؟
اخباری که اتفاق می افتد سوژه دست ما می دهد که ماشاءالله هر لحظه هم هست. حتی گاهی حرف های مسئولان طنز یا طنز تلخ هست، به عنوان نمونه یکی از پست های آخرمان راجع به حرف های وزیر و چاقی بود. چاقی خودش مسأله طنزی است و هنگامی که وزیر راجع به آن حرف می زند جهت مردم سوژه جذابی هست. سوژه هایی مثل کمبود آب، دزدی، تخلف و اختلاس ها هم که هر لحظه است و خوراک خبری ما را تهیه می کند.

هزینه های مجموعه از کجا تامین می شود؟
ما کاملا مستقل هستیم. هزینه هایمان از تبلیغاتی که در استوری اینستاگرام، کانال خبر رسان تلگرام و صفحاتمان نمایش می دهیم، تامین می شود. پست ها از صدا و سیما هم فراتر است به عنوان نمونه تیزری جهت فیلم خاله قورباغه داشتیم. البته کار مهم ما چیز دیگری هست. آقای مهجوری فیلمبردار خوبی هستند و من سال ها کار رادیو کرده ام. سریع نیوز روزهای اول تفریحی بود، بعد جدی شد و جهت ما اعتبار آورد. هزینه آگهی در استوری ٤٠٠ تا ٦٠٠ هزار تومان است ولی در خبر رسان تلگرام به دیدار بستگی دارد. به عنوان نمونه اگر ٤٠ کا دیدار داشته باشد مبلغ ٨٠ هزار تومان، دریافت می شود.

تا به حال با شبکه های اینترنتی مثل تی وی پلاس یا به عنوان نمونه آیو اسپرت ارتباط یا همکاری داشتید؟
خیر ولی از آپارات پیشنهاد داشتیم و چون قیمتشان پایین بود، قبول نکردیم و یک پیشنهاد هم از ورزش سه بود که بعد پیگیری نکردند. حالا قرار است جهت برنامه فرمول یک علی ضیا که احتمالا از مرداد پخش می شود، هفته ای یکی دو برنامه یک و نیم یا دو دقیقه ای داشته باشیم.

پای زن شاکری چطور به برنامه تان باز شد؟
من نمی دانستم که غزل زن دختر زن طائرپور هستند. زن طائر پور که از ما درخواست کردند جهت صحبت راجع به تیزر نزدشان برویم متوجه شدیم. خام شاکری گفتند چقدر این کار خوب است و دوست داشتند در آن بازی کنند، بنابراین متن را نوشتیم و کار را شروع کردیم. حقیقتا پیشنهادهایی که به ما می شود، تفاوت دارد و خیلی ها نظر دارند که ما به پایتخت کشور عزیزمان ایران بیاییم ولی فعلا به خاطر کارهایی که برنامه ریزی کرده ام مجبورم آنها را به آخر برسانم بعد جهت آینده فکر کنم.

برنامه هایتان جهت آینده چیست؟
ایده های زیادی در طنز دارم از فیلم گرفته تا مجموعه ها و شخصیت ها که می توانند جای خود را در طنز باز کنند. تلاش می کنم محتاط عمل کنم و تا جایی که ممکن است فعلا ایده هایم سکرت بماند. خیلی ها از ما می پرسند که آیا شما را نمی گیرند و حتی فکر می کنند ما در خارج از کشور عزیزمان ایران هستیم، ولی ما با نظام مشکلی نداریم و فقط تلاش می کنیم پرسشها و پرسشها را از دریچه طنز ببینیم و درد مردم را از این طریق تلطیف کنیم.

فرمول یک با طعم زودنیوزی‌ها در سیما

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: اخبار | ایران | فرمول | برنامه | برنامه ریزی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz